PIN

Cavitation

Cavitation vepron në të gjitha depozitat e lokalizuara të yndyrës, madje edhe ato të vendosura në zonat më të vështira, duke ofruar rezultate mahnitëse si për meshkujt ashtu edhe për femrat pavarësisht nga mosha. Më konkretisht, valët ultratinguj të kavitacionit rrezatohen mbi lëkurë, ku ato[…]
PIN

Microdermabrasion

Proçedurë dermo-estetike e cila realizon: Eksfolimin e shtresave sipërfaqësore të lëkurës (eleminon qelizat e vdekura duke ju lënë vend qelizave të reja). Trajton dhe përmirëson gjendjen e lëkurës pas ekspozimit të gjatë në diell. Shërben për trajtimin e hiperpigmentimeve në lëkurë dhe përmirëson ndjeshëm lëmueshmërinë[…]
PIN

Masazh trupi

Reduktimi i stresit- Një ditë relaksuese në spa është një mënyrë e shkëlqyer për të larguar stresin. Sidoqoftë, është e sigurt që shija e mirë që të lë një masazh trupi zgjat shumë më gjatë se një ditë, klientët ndihen mirë ditë ose javë pas[…]
PIN

Botox

Botox, është miku më i mirë i një femre por jo vetëm. Është procedura më e kërkuar dhe me e përdorur sot për sot në botë sepse nuk ka thuajse asnjë efekt anësor, shoqëruar kjo me një rezultat mbresëlënës dhe 100% të sigurtë në fshirjen[…]
PIN

HIFU

Intensity Focused Ultrasound është një trajtim jo-invaziv për parandalimin e rrudhave. Procedura është një trend gjithmonë në rritje për parandalimin e plakjes së fytyrës, trajtim që bëhet pa ndërhyrje kirurgjikale. Trajtimi HIFU kryhet duke përdorur ultratinguj për krijimin e nxehtësisë në thllësi të lëkurës. Kjo[…]
PIN

Radiofrequence

Trajtim jokirurgjikal që përodret për kujdesin e lëkurës në pjesë të vecanta, radiofrekuenca në vetvete është shtrëngim dhe forcim i lëkurës. Ashtu si me lazerat LED, radiofrekuenca përdor energji për të stimuluar prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, por energjia e përdorur është elektrike dhe jo[…]
PIN

Microdermoabrasion

Microdermoabrasion është një teknikë invazive e cila përdoret për të rinovuar tonin dhe strukturën e përgjithshme të lëkurës. Përmirëson lëkurën e dëmtuar nga dielli, rrudhat, linjat e formuara nga shprehi të fytyrës, njollat e moshës, shenjat e akneve dhe probleme të tjera që lidhen me[…]
PIN

Oxygen Therapy

Terapia e fytyrës me oksigjen është trajtimi i lëkurës që përdor teknikën e oksigjenit hiperbarik, i dizajnuar për të lagur lëkurën dhe për ta bërë atë më të ndritshëm dhe më të fortë e pa pikla: është një trajtim i këndshëm, pa dhimbje dhe rezultati[…]
PIN

Hydrofacial

Hydrofacial është një nga trajtimet më të njohura të fytyrës. Aq e popullarizuar saqë në cdo 15 sekonda kryhet një seancë në të gjithë botën. Kjo teknikë pastron poret plus hidraton edhe lëkurën. Trajtimi nis me pastrimin e qelizave të vdekura nga lëkura. Më pas[…]